Lanškrounský jachting v ČR i v zahraničí v roce 2017

Lanškrounský jachting v ČR i v zahraničí v roce 2017

 

Máme za sebou od jara několik tréninkových soustředění, mnoho závodů a pravidelných tréninků.

V letním období jsme trénovali 3-4 týdně a většínu víkendů strávili na závodech a soustředěních.

 

Když se ohlédneme zpět, tak musíme konstatovat, že se udělalo mnoho práce a ještě více je před námi.

Díky podpoře města Lanškroun a čerpání dotací z MŠMT jsme byli schopni celoročně naplňovat naše sportovní aktivity pro všechny naše závodní i tréninkové týmy.

 

Letos jsme opět strávili 2 týdny na konci školního roku se třeťákama ZŠ A. Jiráska Lanškroun a podařilo se nám jim představit mládežnický jachting prostřednictvím dětské lodní třídy Optimist. Někteří z nich začali pravidelně chodit na naše tréninky a zapojovat se do klubových akcí.

 

Soustředění v ČR v roce 2017

 

Během jachtařského období březen-říjen jsme pořádali několik vícedenních soustředění na Lanškrounském rybníku i na dalších českých vodách Lipno, Nové Mlýny, Rozkoš. Jednalo se buď o víkendové soustředění nebo i celotýdenní soustředění.

 

 

Soustředění na moři, Chorvatsko, Peroj 9.-16.4. 2017

 

Na jaře se konalo tréninkové soustředění na moři v Chorvatsku, které pořádal oddíl jachtingu v Lanškrouně ve spolupráci s chorvatským klubem CSC pod vedením olympijského trenéra Dario Cliba.

Mladí jachtaři byli rozděleni do 3 tréninkových týmů. Každý tým měl svého trenéra se člunem. Soustředění bylo zakončeno malým neoficiálním závodem.

 

 

 

NEPTUNŮV POHÁR 2017

 

Jako každoročně, tak i letos jsme vyhlašovali Neptunův pohár pro nejlepšího závodníka pro třetí třídy ZŠ A. Jiráska.

Po týdenním soustředění si to 10 nominovaných závodníků ze dvou třetích tříd rozdalo ve dvoudenním závodě o putovní Neptunův pohár, poháry, věcné ceny a hlavně první 3 závodníci mají možnost zúčastnit se týdenního soustředění v Chorvatsku.

Vybraní závodníci se stali členy oddílu jachtingu a rozšířili řady lodní třídy Optimist v Lanškrouně.

 

Lanškrounští jachtaři na mistrovství České republiky lodní třídy Optimist 2017

Trojice mladých závodníků z Yacht Clubu TJ Lanškroun trávila se svým trenérem Michalem Kučerou předposlední prázdninový týden na břehu Nechranické přehrady pod Krušnými Horami. Čekala je tu účast na mistrovství České republiky lodní třídy Optimist, které se konalo od čtvrtka 24. srpna do neděle 27. srpna. Několik dní před samotnou soutěží lanškrounský tým absolvoval soustředění společně s dalšími závodníky z jiných klubů, v rámci něhož byly pro závodníky připraveny nejen hodiny trávené na vodě, ale také ve vodě, na břehu a na výletech po okolí.

Zatímco tréninkové dny proběhly v téměř ideálních podmínkách, od čtvrtka počasí nebylo jachtingu příliš nakloněno. Většinou přišel termický vítr později odpoledne, a tak se rozjížďky dojížděly až do západu slunce. Nejlepší větrné podmínky nastaly poslední den v neděli, kdy se paradoxně odjela pouze jedna rozjížďka. Startovalo se sice mnohokrát, ale buď vítr zeslábl nebo komise rozjížďku zrušila kvůli údajné větší změně směru větru.

Na MČR Optimist startovalo letos 84 závodníků ve věku 6 až 15 let (vzhledem k větší vzdálenosti se knám letos nepřidali Slováci, což byla škoda). Mezi závodníky se lanškrounští jachtaři umístili následovně:

12. místo 53. místo 75. místo

Matěj Kučera Jaromír Flídr Michaela Kučerová

11 let 9 let 7 let